KWP: POLICJANCI Z LUBELSKIEGO GARNIZONU NA III MIEJSCU GÓRSKICH MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM O PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

  • 13.08.2018, 10:46 (aktualizacja 13.08.2018, 11:09)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
KWP: POLICJANCI Z LUBELSKIEGO GARNIZONU NA III MIEJSCU GÓRSKICH MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM O PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI www.lubelska.policja.gov.pl
Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji odbyły się w minionym tygodniu. 58-kilometrowa trasa wyścigu biegła wokół Bukowiny Tatrzańskiej, a udział w wyścigu wzięło około 100 funkcjonariuszy Policji. Wśród zwycięzców wyścigu znaleźli się na podium również funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu. Brązowe medale wywalczyli sierż. sztab. Radosław Wasilewski z KMP w Zamościu i st. sierż. Anna Kędra z KPP w Krasnymstawie.

Na starcie zameldowało się 101 policjantek i policjantów z całego kraju. To ludzie pełni pasji, którzy potrafią połączyć obowiązki zawodowe, życie rodzinne i sport. Przygotowanie do takiego wyścigu wymagało od nich ogromnego wysiłku i poświęcenia. Wśród zawodników znaleźli się także funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu Policji.

Wyścig nie był łatwy, a poziom zawodników wysoki. 58-kilometrowa trasa biegła krętymi drogami, z wieloma trudnymi podjazdami, w tym słynną Ścianą Bukowina. Wśród pań najszybsza okazała się sierż. Izabela Kłosowska z KMP w Białymstoku, tuż za nią linię mety przekroczyła sierż. sztab. Anna Kroner z KPP w Starachowicach. Brązowy krążek wywalczyła z kolei policjantka z lubelskiego garnizonu Policji - st. sierż. Anna Kędra z KPP w Krasnymstawie.

Spośród panów jako pierwszy do mety dotarł sierż. sztab. Adrian Stempniak z OPP w Poznaniu, zaś drugi był sierż. sztab. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli. Jako trzeci linię mety przekroczył sierż. sztab. Radosław Wasilewski z KMP w Zamościu.

Dekoracji zwycięzców dokonali gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji oraz mł. insp. Dariusz Zięba, Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, którzy wcześniej sami pokonali trasę wyścigu. Zwycięzcom dłoń uścisnął także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak.

Zwycięzcy wyścigu, podobnie jak zawodowcy, otrzymali koszulki z orłem na piersi, których mogą oficjalnie używać przez cały rok. Na koszulkach widnieje dodatkowo napis: Mistrz Polski Policji.

Choć trasa nie była łatwa, a do tego upał dał się we znaki zawodnikom, to wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik na mecie.

AK/KGP

www.lubelska.policja.gov.pl

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe