CHEŁM: PAPIEROSY BEZ AKCYZY PRZEWOZIŁ W BAGAŻNIKU

  • 20.08.2018, 10:56
  • www.lubelska.policja.gov.pl
CHEŁM: PAPIEROSY BEZ AKCYZY PRZEWOZIŁ W BAGAŻNIKU
Ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Wyroby te należały do 41-letniego mężczyzny, który przewoził je w samochodzie. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 35 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy realizując czynności służbowe zatrzymali w miejscowości Anusin 41-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna w samochodzie marki Renault przewoził ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.


Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w bagażniku pojazdu wyroby tytoniowe. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

Mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też samochód, którym podróżował. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

E.C.

 
www.lubelska.policja.gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe