Wymiana polsko-niemiecka

  • 06.06.2016, 18:40 (aktualizacja 06.06.2016, 19:21)
  • red.
wymiana_polsko_niemiecka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Językowej „Bacalarus” po raz kolejny mieli okazję wyjechać na wymianę szkolną do Freiburga.

Wymiana młodzieży szkolnej między Polską a renomowanym Berthold-Gymnasium we Freiburgu trwa już od 25 lat, zaś od trzech lat mogą z niej korzystać uczniowie z Zamościa. Jest to najdłuższa tego typu wymiana w historii Polski i Niemiec. Najpierw uczestniczyło w niej VII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, zaś od trzech lat wymianę ze strony polskiej prowadzą Szkoła Języków Obcych „Bacalarus” oraz I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Są to zajęcia szkolne, wycieczki i różnego rodzaju zawody sportowe. Po miesiącu od powrotu polskich uczniów przyjeżdżają do nas Niemcy z „rewizytą”, na tych samych zasadach. Przygotowany jest dla nich ciekawy program turystyczny. W tym roku zwiedzali Lublin, Kazimierz Dolny i Roztocze.

Dla polskich uczniów wymiana przynosi ogromną korzyść pod wieloma względami. Całodzienne przebywanie z obcokrajowcami, również z ich rodzinami, gdzie podczas wymiany mieszkają, jest nieocenionym sposobem nauki żywego języka obcego. Taka wymiana to też doskonała okazja do poznania nowej kultury i mentalności oraz przełamywania wzajemnych stereotypów.

A jak odbierają wizytę w Polsce uczniowie z Niemiec? Są zadowoleni z tego, jak wiele mogli zobaczyć w naszym kraju.

1 czerwca w Szkole Języków Obcych „Bacalarus” spotkali się wszyscy uczestnicy wymiany na wspólnych zajęciach. Świętowano wtedy dwudziestopięciolecie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, odbyły się też zajęcia integracyjne z native speakerem z Anglii, podczas których rozmawiano między innymi o podobieństwach i różnicach kulturowo - społecznych obydwu krajów.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe