Wykazała się czujnością w konfrontacji z oszustem

  • 10.01.2019, 15:08
  • Marek Madej
Wykazała się czujnością w konfrontacji z oszustem
Wyjątkową czujnością wykazała się mieszkanka Biłgoraja, która odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusza miał ją poinformować o próbie włamania na jej konto bankowe.68-latka nie dała się oszukać i zadzwoniła na numer alarmowy, by sprawdzić tę informację.

Wczoraj wieczorem mieszkanka Biłgoraja poinformowała policjantów, że odebrała telefon od funkcjonariusza policji, który przedstawił się, podał swój stopień, numer legitymacji służbowej i poinformował ją o tym, że hakerzy próbują włamać się na jej konto bankowe. Kobieta wykazała się czujnością. Nie uwierzyła mężczyźnie. Zadzwoniła na numer alarmowy i sprawdziła, czy taki policjant istnieje i czy taka sytuacja ma miejsce. Okazało się, że był to oszust, który chciał wyłudzić od niej pieniądze. Teraz tą sprawą zajmą się „prawdziwi” policjanci.

Apelujemy o rozwagę przy tego typu telefonach. Policjanci nigdy nie dzwonią w żadnych sprawach dotyczących kont bankowych czy przekazywania pieniędzy. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać.

Miejmy ograniczone zaufanie do ludzi, kierujmy się rozsądkiem i rozwagą. Bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi osobami szczególnie przez telefon.

Zgłaszajmy wszelkie podejrzenia popełnienia przestępstwa.

AP

http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/87179,Bilgoraj-Wykazala-sie-czujnoscia-w-konfrontacji-z-oszustem.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe