Gala V Orszaku Trzech króli w Zamościu

  • 02.02.2019, 14:38 (aktualizacja 02.02.2019, 23:02)
  • Marek Madej
v_orszak_podsumoanie_gala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
30 stycznia w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Uroczystość poprowadziła Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu. Nie zabrakło także Szkoły Muzycznej Yamaha, która o oprawę muzyczną dbała także na samym Orszaku.

W uroczystości udział wzięli aktorzy którzy wcielili się w orszakowe postacie, przedstawiciele władz, duchowieństwa, Fundacji Orszak Trzech Króli z Warszawy, a także przedstawiciele instytucji wspierających organizację tych największych ulicznych jasełek. Nie zabrakło wiceprezydent Zamościa Małgorzaty Bzówki oraz dyrekcji Wydziału Oświaty w osobach dyrektor Agnieszki Kowal i wicedyrektora Jerzego Michalskiego.

Wszyscy z rąk Małgorzaty Farion otrzymali podziękowania i upominki. Na koniec – tradycyjnie już – na wszystkich czekały trzy królewskie torty.

Tegoroczny Orszak przypadł w 20 rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu, dlatego też trasa przemarszu przebiegła wyżej wymienionymi ulicami. a mszę odprawiono właśnie w miejscu, gdzie Eucharystię sprawował Papież Polak.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe