ZAMOŚĆ: SPOTKANIE AUTORSKIE

  • 26.02.2019, 10:42
  • Marek Madej
civitas_christiana_dmytro_antoniuk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
w poniedziałek, 25 lutego, odbyło się spotkanie z Dmytro Antoniukiem, autorem publikacji „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie”.

Dmytro Antoniuk jest redaktorem wydziału „Kultura” pisma „Kyiv Weekly” i redaktorem naczelnym pisma „10 Days”, autorem licznych artykułów oraz przewodników turystyczno-historycznych o obwodzie Żytomierskim, Winnickim, Połtawskim i Bukowińskim, jak też sam oprowadza grupy na terenie całej Ukrainy, w tym w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Był członkiem projektu „POLSKA I UKRAINA. ŚLADAMI HISTORYCZNEGO DZIEDZICTWA”, współtworząc serię filmików o dawnych zabytkach Rzeczypospolitej Polskiej na terenach Ukrainy.

Nad publikacją „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” zaproszony gość pracował w latach 2010-2013. W dwóch tomach zaprezentował ponad 400 różnych obiektów, które sam odwiedził, sfotografował i opisał. Sporządził także mapki z ich lokalizacją i podziałem na poszczególne obwody na Ukrainie. Obecnie natomiast kończy pracę nad książką „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”

 

http://lubelski.civitaschristiana.pl/zamosc/spotkanie-autorskie-antoniuk/

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe