STOSOWALI PRZEMOC, 3 MIESIĄCE SPĘDZĄ W ARESZCIE

  • 07.03.2019, 05:23 (aktualizacja 07.03.2019, 05:27)
  • Marek Madej
STOSOWALI PRZEMOC, 3 MIESIĄCE SPĘDZĄ W ARESZCIE
39-latek z gm. Grabowiec usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec swojej żony

Sąd w Hrubieszowie przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Zarzuty za znęcanie się nad żoną usłyszał również 32-latek z Zamościa, on także najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W miniony weekend 

mieszkanka gm. Grabowiec powiadomiła policjantów, że mąż bliskiej dla niej osoby znęca się nad nią zarówno psychicznie jak i fizycznie. Mundurowi natychmiast zweryfikowali uzyskane od kobiety informacje. W czasie rozmowy z policjantami ofiara przemocy wyznała, że jej 39-letni mąż od dłuższego czasu w czasie kłótni, które sam rozpoczynał wyzywał ją, poniżał, niszczył przedmioty znajdujące się w domu, popychał i szarpał za ubranie. Mężczyzna podejrzewany o stosowanie przemocy został zatrzymany, wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą oraz spowodowania u pokrzywdzonej lekkich uszkodzeń ciała. Również wczoraj na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego na wniosek hrubieszowskiej Prokuratury poprzedzony wnioskiem Policji Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

    Wczorajszy dzień zakończył się tymczasowym aresztem również dla innego mężczyzny podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W tym przypadku Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji o zastosowanie najsurowszego z przewidzianych przez prawo środków zapobiegawczych. Osobą, która najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie jest 32-latek z Zamościa. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w trakcie awantur z żoną wyzywał ją, groził, popychał i szarpał za ubrania. Po niedzielnej awanturze, którą wszczął będąc pod wpływem alkoholu został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego 32-latkowi przedstawiono zarzuty znęcania się, mężczyzna trafił do aresztu.

    Zgodnie z polskim prawem ten, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą podlega odpowiedzialności karnej i może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

D.K-B.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe