MIELI ODBIERAĆ PIENIĄDZE OD OSZUKANYCH METODĄ „NA WNUCZKA”. ZOSTALI ZATRZYMANI

  • 18.03.2019, 15:21 (aktualizacja 18.03.2019, 15:27)
  • Marek Madej
 MIELI ODBIERAĆ PIENIĄDZE OD OSZUKANYCH METODĄ „NA WNUCZKA”. ZOSTALI ZATRZYMANI
W piątek biłgorajscy policjanci odnotowali 9 kolejnych zgłoszeń od osób, które nie dały się oszukać metodą „ na wnuczka”. Policjanci ustalili, że do jednej z rodzin, ktoś ma przyjechać po odbiór pieniędzy. Działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Biłgoraja. To oni mieli zgłaszać się po pieniądze do osób, które dałyby się podejść oszustom. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie a następnie usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach pisaliśmy o mieszkańcach naszego powiatu, którzy odebrali telefony od osób podszywających się pod ich bliskich lub pod funkcjonariuszy policji. Oszuści usiłowali wyłudzić pieniądze. Tylko w piątek biłgorajscy policjanci odnotowali 9 kolejnych zgłoszeń gdzie sposób działania oszustów  był taki sam. Na telefon dzwoniła osoba podająca się za kogoś bliskiego i informowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Policjanci ostrzegają przed oszustami i występują z apelami o zachowanie rozsądku w tego typu przypadkach, również za pomocą dostępnych mediów tak aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.  Te działania przynoszą rezultaty i ja widać chociażby na wczorajszym przykładzie nikt nie dał się oszukać. Każda z osób, która otrzymała podobny telefon wykazała się spokojem i rozsądkiem. Policjanci ustalili, że do jednej z rodzin, ktoś ma przyjechać po odbiór pieniędzy.  

    Teren miasta był patrolowany zarówno przez policjantów w mundurach jak i policjantów operacyjnych. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Biłgoraja. Jak wstępnie ustalili policjanci dwaj mężczyźni w wieku 33 i 34 lat mieli pełnić rolę tzw. odbieraczy pieniędzy, czyli zgłaszać się po pieniądze do osób, które dałyby się podejść oszustom. Mężczyźni zostali zatrzymani w toku podjętych czynności na terenie Biłgoraja. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie a następnie usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

JK

.lubelska.policja.gov.pl/l

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe