NIETRZEŹWOŚĆ I NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZYNĄ WYPADKU NA DK-17

  • 26.03.2019, 09:48 (aktualizacja 26.03.2019, 09:58)
  • Marek Madej
NIETRZEŹWOŚĆ I NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZYNĄ WYPADKU NA DK-17
30-latek z gm. Tomaszów Lubelski kierował fordem mając w organizmie ponad promil alkoholu. W Łabuńkach Pierwszych stracił panowanie na samochodem i doprowadził do jego dachowania. W wyniku wypadku 18-letnia pasażerka doznała obrażeń ciała. Okoliczności i szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci z zamojskiej komendy.

Do wypadku doszło około godz. 2:00 w sobotę na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łabuńki Pierwsze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-latek z gm. Tomaszów Lubelski kierując fordem nagle stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania samochodu. Samochód "przekoziołkował" i będąc z powrotem na kołach skończył jazdę na pasie drogi. Z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona 18-letnia pasażerka.

 

Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nadmierna prędkość z jaką poruszał się 30-latek, niedostosowana do warunków jazdy oraz stan psychofizyczny w jakim się znajdował. Policyjne badanie trzeźwości wykazało bowiem, że kierujący fordem był pijany. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Został przewieziony na komendę i po wykonanych czynnościach osadzony w policyjnym areszcie. W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ruch na DK-17 odbywał się wahadłowo.

 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną do 2 lat pozbawienia wolności. Kodeks przewiduje również odpowiedzialność - do 3 lat pozbawienia wolności, za spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała. Jeżeli dodatkowo sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości, sąd może zaostrzyć karę. ponadto w stosunku do pijanego sprawcy wypadku poza karą sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.
D.K-B.

http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl/

 

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe