Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 07:01
Przeczytaj!

KS „AGROS” z medalami.

Worek medali sztangistów KS „AGROS” podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Puławach

W dniach 22-24.03.2019 r. w hali sportowej MOSiR w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów.

KS „AGROS” Zamość reprezentowały 2 zawodniczki i 4 zawodników: Klaudia Luterek, Justyna Sysło, Karol Maksymowicz, Wyskiel Marcin, Trytek Szymon i Dominik Joniec. Podopieczni trenera Andrzeja Gawła podczas zawodów pokazali wysoką formę i uzyskali świetne wyniki.

W kat. 55 kg brązowy medal zdobyła Klaudia Luterek, która w 2-boju uzyskała 143 kg, natomiast Justyna Sysło (kat. 71 Kg) uplasowała się na VI miejscu z wynikiem 100 kg (2-bój).

Wśród męskiej części reprezentantów KS „AGROS” Zamość najlepszy był startujący w kat. 55 kg Karol Maksymowicz, który z wynikiem 186kg zdobył złoty medal.  Drugi z zawodników Marcin Wyskiel  (kat. 61 kg) zakończył swój start w Mistrzostwach z dorobkiem 200 kg zdobywając brązowy medal.  Sukcesem w postaci rekordu życiowego w podrzucie oraz brązowym medalem może pochwalić się Szymon Trytek startujący w kat. 102 kg, który uzyskał wynik 262 kg. Ostatni z zawodników reprezentujących KS „AGROS” Dominik Joniec startujący w kat +109kg uzyskał w 2-boju 293 kg i ostatecznie zajął 4 miejsce.

W klasyfikacji klubowej KS „AGROS” Zamość zajął 5 miejsce z dorobkiem 56 punktów.

Trenerowi Andrzejowi Gawłowi i zawodnikom gratulujemy osiągnięć i miejsc medalowych. Życzymy dalszych sukcesów