Przedsięwzięcie „Polska wygrana na fortepianie” oficjalnie zakończone!

  • 14.05.2019, 12:26 (aktualizacja 14.05.2019, 12:51)
  • Marek Madej
Przedsięwzięcie „Polska wygrana na fortepianie” oficjalnie zakończone!
„Polska wygrana na fortepianie” to tytuł autorskiego projektu Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, którego finał odbył się 13 maja 2019 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, przy ul. Sienkiewicza 5.

 

            Uroczystość rozpoczęła pani dr Dorota Mach, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, która po oficjalnym powitaniu gości, dokonała prezentacji przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu, tj.:

- regionalny konkurs plastyczny na plakat „Wygrał Polskę na fortepianie”, w którym wzięło udział 39 uczniów klas 6-8 szkół podstawowych objętych działalnością Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu i jej filii,

- wernisaż prac konkursowych „Wygrał Polskę na fortepianie” w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu,

- regionalny konkurs na „Wirtualne muzeum Ignacego Paderewskiego”, na który wpłynęło 46 prac multimedialnych uczniów szkół średnich objętych działalnością Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu i jej filii,

- wystawa okolicznościowa „Polska wygrana na fortepianie”, na której prezentowane są dokumenty i fotografie pochodzące ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zamościu. Wystawę można oglądać od lutego do maja 2019 r. w galerii BipeArt Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, przy ul. Sienkiewicza 5,

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja pracy multimedialnej autorstwa Jakuba Idziaka i Macieja Obszańskiego z I LO im. ONZ w Biłgoraju, która w regionalnym konkursie na „Wirtualne muzeum Ignacego Paderewskiego” zajęła 1. miejsce.

Zakończeniem części oficjalnej uroczystości było wręczenie nagród laureatom regionalnego konkursu plastycznego na plakat „Wygrał Polskę na fortepianie” oraz regionalnego konkursu na „Wirtualne muzeum Ignacego Paderewskiego”.

Oprawę muzyczną finału przygotowali dyrektorzy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu pani Alicja Słupska i pan Piotr Stopa.

Na uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia przybyli m.in. pan Andrzej Figura - dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, pan Artur Gontarz – kierownik LSCDN Oddział w Zamościu, w imieniu posła na Sejm RP pana Jarosława Sachajko - pani Aleksandra Wojtyna, w imieniu posła na Sejm RP pana Sławomira Zawiślaka - pani Katarzyna Szcześniak, przedstawiciele szkół podstawowych i średnich z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Uroczystości podsumowania przedsięwzięcia towarzyszyły: wystawa okolicznościowa „Polska wygrana na fortepianie” oraz wystawa prac konkursowych, a także słodki poczęstunek.

Przedsięwzięcie "Polska wygrana na fortepianie” było dofinansowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży”.

 

Patronat honorowy sprawowali: Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko.

Patronat medialny sprawowali: Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, Telewizja Kablowa Zamość VIDEO KADR.

 

 

 

materiał nadesłany

 

 

 

 

 

Marek Madej

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe