Apel Policji w związku pokazami lotniczymi Air Festival

  • 07.06.2019, 11:32 (aktualizacja 07.06.2019, 11:47)
  • Marek Madej
Apel Policji w związku pokazami lotniczymi Air Festival
Już w najbliższy weekend w Świdniku odbędzie się Air Festival Świdnik 2019. Organizatorzy pokazów lotniczych spodziewają się, że imprezę każdego dnia odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy osób. W związku z tym będą występowały utrudnienia w ruchu. Policja apeluje aby w miarę możliwości korzystać z komunikacji miejskiej lub linii kolejowych. Dla tych, którzy zdecydują się przyjechać samochodem, wyznaczone będą specjalne parkingi. Zwracamy się również z prośbą o rozsądne zachowania na terenie imprezy, aby uniknąć niepożądanych sytuacji.

Nad bezpieczeństwem osób i nad ruchem drogowym będą czuwać świdniccy policjanci wspierani przez mundurowych z ościennych jednostek. Będą oni służyć również pomocą podczas kierowania pojazdów na odpowiednie parkingi. Zachęcamy do korzystania ze specjalnych połączeń komunikacyjnych utworzonych na tę okoliczność. Przyczyni się to w sposób kluczowy do zmniejszenia natężenia ruchu pojazdów w obrębie imprezy. Osoby, które przyjadą na Air Festival samochodami prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych. Pojazdy niewłaściwie zaparkowane będą holowane. Szczegółowe informacje na temat stref parkowania oraz dodatkowej komunikacji wraz z rozkładami dostępne są na stronie  http://air-festival.swidnik.pl/

Impreza przyciągnie tysiące osób liczących na niezapomniane wrażenia. Główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo imprezy spoczywa na organizatorach oraz członkach służb porządkowych, jednak nawet najlepiej przygotowane wydarzenie nie będzie bezpieczne bez odpowiedniego zachowania uczestników.

Duże zbiorowiska ludzi przyciągają złodziei i kieszonkowców. Pamiętajmy o tym, aby wartościowe rzeczy nosić w miejscach niewidocznych i dobrze zabezpieczone. Unikajmy noszenia portfeli w tylnej kieszeni spodni jak również zwracajmy uwagę na sztuczny tłok, który może być robiony wokół nas aby uśpić czujność podczas kradzieży. Nie pozostawiajmy również rzeczy bez nadzoru.

Znajdując się w dużych zbiorowiskach, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na najmłodszych, którzy w tłumie łatwo mogą się zgubić. Bardzo ważne jest to, by pociechę wyposażyć w opaskę lub karteczkę z danymi kontaktowymi rodziców oraz imieniem i nazwiskiem dziecka. Należy też wytłumaczyć maluchowi jak zachowywać się w razie takiej sytuacji i gdzie powinien się zgłosić.

Pamiętajmy również o odpowiedniej ochronie przed słońcem i należytym nawodnieniu organizmu – szczególnie dla osób starszych i dzieci.

Uczestników ruchu drogowego prosimy o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

W przypadku zagrożenia powinniśmy natychmiast powiadomić służby porządkowe, stosować się do ich poleceń i komunikatów oraz kierować się do wyjść ewakuacyjnych oznaczonymi drogami. Nie utrudniajmy dojazdu służbom ratowniczym i w miarę możliwości zachowujmy spokój. Warto zapoznać się z regulaminem imprezy, tak by wiedzieć co zrobić w sytuacji zagrożenia, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, czego nie wolno nam wnosić itd.

E.D.

 

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe