NIE UDAŁ IM SIĘ SKOK NA KANTOR. NASTĘPNEGO DNIA WPADLI W RĘCE POLICJANTÓW

  • 21.06.2019, 14:45 (aktualizacja 21.06.2019, 14:53)
  • Marek Madej
 NIE UDAŁ IM SIĘ SKOK NA KANTOR. NASTĘPNEGO DNIA WPADLI W RĘCE POLICJANTÓW
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 34 i 40 lat, którzy we wtorek usiłowali napaść na jeden z kantorów w pow. tomaszowskim. Pomimo użytych narzędzi ich plan nie wypalił. Załączony alarm spłoszył napastników, którzy podczas ucieczki zgubili przedmioty, którym się posługiwali. Dziś zatrzymani zostaną doprowadzeni do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Do usiłowania napadu na jeden z kantorów w Tomaszowie Lubelskim doszło we wtorek. Tuż po godz. 7:00 pod lokal przyszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie zamaskowany kominiarką mężczyzna wszedł do środka. Przy użyciu młotka próbował   rozbić szybę  dzielącą klientów od obsługi kantora. Drugi z napastników został przed budynkiem.

Pomimo zadanych sobie trudów, napastnik nie zdołał zbić szyby. Zarówno on, jak i jego wspólnik zostali spłoszeni po chwili alarmem, który załączył  obecny na miejscu właściciel, Jak ustalili policjanci, jeden z napastników uciekł pieszo, a drugi odjechał samochodem. Okazało się także, że sprawcy podczas ucieczki zgubili  młotek i czapkę, którą wcześniej zakupili w tomaszowskim sklepie.

Dzięki pracy tomaszowskich kryminalnych, sprawcy już zostali zatrzymani. Jak ustalono, w tym procederze udział brało trzech mężczyzn. Są to  34 i 42-letni mieszkańcy gminy Jarczów, a  także  30-latek z gminy Tarnawatka, znani policjantom za wcześniejsze konflikty z prawem.

Policjanci ustalili, że cały proceder był planowany dużo wcześniej i mężczyźni przygotowywali się do niego. Obserwowali lokal, a także przychodzili jako klienci. Jak się okazało, na wyposażeniu mieli również paralizatory i broń gazową ukrytą w samochodzie.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do sądu. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

M.R.

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe