ZATRZYMANI ZARAZ PO WŁAMANIU

  • 16.07.2019, 11:08 (aktualizacja 16.07.2019, 11:13)
  • Marek Madej
ZATRZYMANI ZARAZ PO WŁAMANIU
Policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 33 i 42-lat. Mężczyźni włamali się wcześniej do namiotu handlowego przy jednym z supermarketów w Chełmie. Ich łupem padły plecaki i odzież. Jak się okazało nie było to ich jedyne przewinienie. Mają na swoim koncie wcześniejsze kradzieże i włamania, do których doszło na terenie Chełma. Obaj usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do namiotu handlowego przy jednym z supermarketów w Chełmie. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał nieopodal dwóch mężczyzn w wieku 33 i 42-lat. Mieli przy sobie przedmioty pochodzące z włamania, m.in. plecaki i odzież. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod działaniem alkoholu.

Policjanci zajmujący się ta sprawą ustalili, że mężczyźni mają też na swoim koncie kradzieże i włamania do altanek ogrodowych, lokalu gastronomicznego, sklepu z odzieżą używaną i przyczepy kempingowej. Do zdarzeń tych doszło w lutym, maju i czerwcu na terenie Chełma. Swoim przestępczym działaniem spowodowali straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

E.C.

 
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe