KIERUJĄCY NA PODWÓJNYM SĄDOWYM ZAKAZIE, BEZ WAŻNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH I OC

  • 19.07.2019, 12:04 (aktualizacja 19.07.2019, 12:08)
  • Marek Madej
KIERUJĄCY NA PODWÓJNYM SĄDOWYM ZAKAZIE, BEZ WAŻNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH I OC
29-letni kierujący audi skontrolowany przez zamojskich policjantów z powodu rozmowy przez telefon komórkowy w czasie jazdy, odpowie za złamanie dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów oraz poruszanie się samochodem bez badań technicznych oraz ważnego OC.

 Policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego pełniąc służbę na terenie Zamościa na ul. Powiatowej zauważyli kierującego audi, który w czasie jazdy używał telefonu komórkowego w sposób, który wymagał od niego trzymania słuchawki w ręku. Z uwagi na to, że kierujący swoim zachowaniem popełnił wykroczenie drogowe postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej.

   W czasie kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie popełnione przez 29-letniego mieszkańca Zamościa, który siedział za kierownicą audi. W stosunku do mężczyzny zamojski Sąd Rejonowy już dwukrotnie wydawał orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakazy te są aktualne, więc 41-latek decydując się na kierowanie pojazdem popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Kierujący audi nie posiadał ponadto aktualnych badań technicznych pojazdu oraz polisy OC. Te wykroczenia również nie umkną wymiarowi sprawiedliwości.
D.K-B.

 

 

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe