Żniwa takie jak dawniej... w Majdanku

  • 22.07.2019, 09:48 (aktualizacja 22.07.2019, 10:04)
  • Marek Madej
Żniwa takie jak dawniej... w Majdanku
20 lipca w Majdanku odbyły się żniwa takie, jak dawniej - były dziesiątki, cepy, kosy, sierpy, kawa zbożowa, zsiadłe mleko z plackami, domowe pierogi, a także humorystyczne występy artystyczne w wykonaniu KGW Majdanek.

Inicjatorami tego wydarzenia byli gospodarze żniw Adam i Halina Puźniak oraz członkini KGW Majdanek Monika Krawczyk. Było to pierwsze takie wydarzenie w Gminie Tomaszów Lubelski.
KGW Majdanek serdecznie dziękuje Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Pani Marzenie Czubaj- Gancarz za wsparcie pomysłu tego wydarzenia, dyrektor GOK Podhorce Kindze Łuczak, KGW Łaszczówka, sołtysom z: Sabaudii, Majdanku Górnego, Łaszczówki, Rabinówki oraz wszystkim żniwiarzom za zaangażowanie i ciężką pracę.
„Dziękuję serdecznie KGW Majdanek, Sołtysowi Edwardowi Ponurek oraz Jego żonie Beacie Ponurek - Przewodniczącej KGW Majdanek, jak również wszystkim członkom Koła Gospodyń Wiejskich oraz zgromadzonym żniwiarzom za wspaniałe zorganizowanie żniw takich, jak dawniej… Dziś jest już to zapomniane - warto podtrzymywać tradycje, ponieważ jest to cenna lekcja dla przyszłych pokoleń” – wypowiada się Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz.

 

Joanna Pawelczyk

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe