Książnica Zamojska na Festiwalu Stolica Języka Polskiego

  • 01.08.2019, 10:56 (aktualizacja 01.08.2019, 11:06)
  • Marek Madej
Książnica Zamojska na Festiwalu Stolica Języka Polskiego
5 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Na cały tydzień zaplanowano bogaty i interesujący program. 11 sierpnia Stolica ze Szczebrzeszyna przeniesie się do Zamościa i tutaj, po trwających od samego rana do późnego wieczora wydarzeniach literacko-artystycznych festiwal zakończy się.

Książnica Zamojska jest partnerem tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do udziału w naszej, specjalnie przygotowanej na ten dzień, ofercie Letniej Czytelni Książek i Prasy (Rynek Wodny w Zamościu). W programie zaplanowano zabawy edukacyjne dla najmłodszych (O Zamościu i Roztoczu), biblioteczne koło fortuny, warsztaty i prelekcje (Wstęp do historii języków słowiańskich: staro-cerkiewno-słowiański; Od zbójców do kasiarzy, czyli o życiu przestępczym w II Rzeczypospolitej; Warsztaty kaligrafii europejskiej), spotkania z językiem polskim (Chrzęści, syczy, szumi - łamańce językowe głośno czytane). Zachęcamy także do udziału w konkursach (Zaczytana fraszka o Zamościu i Panie Michale, fantastyka czyli „Jeden z Dziewięciu”) oraz rozmów z twórcami książek z naszego regionu.

W niedzielę, 11 sierpnia Letnia Czytelnia rozpoczyna swoją działalność o g. 10.00. Wspólnie z naszymi partnerami (Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”, „Kronika Tygodnia”, „Nowy Kurier Zamojski” Katolickie Radio Zamość, portal informacyjny życiezamościa.pl, Telewizja Kablowa Zamość, Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz senioralna grupa wolontariacka) zapraszamy do wspólnych zabaw wokół literatury i języka polskiego.

 

materiał nadesłany

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe