PAPIEROSY BEZ AKCYZY NIE TRAFIĄ NA RYNEK

  • 08.08.2019, 12:50 (aktualizacja 08.08.2019, 12:57)
  • Marek Madej
PAPIEROSY BEZ AKCYZY NIE TRAFIĄ NA RYNEK
Policjanci z komendy w Kraśniku zatrzymali 36-latka z Zamościa. W jego samochodzie ujawnili nielegalne, nieposiadające polskich znaków akcyzy papierosy. Policjanci zabezpieczyli ponad pół tysiąca paczek wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu zza wschodniej granicy. Właściciel kontrabandy poddał się karze uzgodnionej z prokuratorem. Będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2500 zł, na poczet której policjanci już zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1000 zł.

Wczoraj policjanci z Kraśnika przy współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, zatrzymali do kontroli samochód marki Suzuki, za którego kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec Zamościa. Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną policjantom wynikało, że mężczyzna  może przewozić nielegalne papierosy.

Podczas kontroli pojazdu okazało się, że za fotelem kierowcy znajduje się ponad pól tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony. Z wyliczenia strat Skarbu Państwa przy wprowadzeniu do obrotu nielegalnego towaru wynika, że strata należnych podatków i innych należności wyniosłaby prawie 15 tys. zł.

Mężczyzna już poddał się karze 2500 zł grzywny uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet uzgodnionej kary od zatrzymanego przemytnika policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1000 zł.

J.M.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe