NIEWŁAŚCIWA OPIEKA NAD DZIEĆMI

  • 20.08.2019, 10:25 (aktualizacja 20.08.2019, 10:33)
  • Marek Madej
NIEWŁAŚCIWA OPIEKA NAD DZIEĆMI
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 29-letnia matka, która opiekowała się dwójką swoich dzieci: rocznym i 10-letnim. Dzieci zostały przekazane przez funkcjonariuszy pod opiekę członków rodziny. Obecnie wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 21:00 dyżurny hrubieszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwa mieszkanka miasta opiekuje się swoimi dziećmi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 29-latki. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W chwili zdarzenia pod jej opieką było dwoje dzieci: roczne i 10-letnie. Dzieci były w dobrym stanie, nie potrzebowały pomocy medycznej. Trafiły pod opiekę ciotki.

Obecnie policjanci będą wyjaśniać czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Sprawą nieodpowiedzialnej opieki nad dziećmi zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

E.K.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe