Folkowe śpiewanie na bis

  • 24.08.2016, 13:44
  • red.
folkowe_spiewanie_na_bis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek 22 sierpnia ponownie zagościły w Zamościu zespoły folklorystyczne z Polski, Europy, a nawet zza oceanu.

Zamojski Eurofolk to jedna z wielu imprez folklorystycznych, jakie latem odbywają się w Polsce. Podobne festiwale istnieją w kilku innych miastach, między innymi w Puławach. I to właśnie uczestnicy puławskiej imprezy 22 sierpnia zawitali do Zamościa. Gospodarzem I Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Puławy 2016 jest Zespół Pieśni i Tańca "Grześ" założony przez pochodzącego z Zamościa Krzysztofa Hawryluka.

I tak prosto z Puław przyjechały do Zamościa zespoły z Meksyku, Łotwy, Bułgarii, Turcji i oczywiście puławski "Grześ". Oprócz Zamościa grupy odwiedziły Nałęczów, Kazimierz i Sężycę. Artyści nie ukrywali zachwytu nad Hetmańskim Grodem.

Poniedziałkowe wydarzenie być może będzie początkiem szerszej współpracy obu miast na polu kulturalnym.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe