Czy można namalować wiersz?

  • 24.08.2016, 14:23 (aktualizacja 25.08.2016, 16:40)
  • red.
czy_mozna_namalowac_wiersz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
We wtorek 23 sierpnia w Galerii Zamojskiej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Wiersze księdza Jana Twardowskiego w ilustracji".

Wystawa jest plonem 31. Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbył się w zeszłym roku, sto lat od urodzin księdza Jana Twardowskiego. Tematem pleneru były właśnie wiersze tego wybitnego poety. Natomiast Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska pokazała efekt pracy 22 znakomitych artystów równo 10 lat po śmierci księdza-poety. Przy tej okazji został wydany również nowy katalog poświęcony twórczości mistrza współczesnej liryki religijnej.

Otwarciu wystawy towarzyszyło odczytanie sztandarowych utworów Twardowskiego. Mimo że to frazy wszystkim znane, które niemal weszły do naszego potocznego języka, ich wysłuchanie nadal wiele osób wprawia w pewną zadumę.

Wystawa została objęta honorowym patronatem prezydenta miasta Zamościa Andrzeja Wnuka.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe