Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola

  • 20.09.2019, 10:53 (aktualizacja 20.09.2019, 11:13)
  • Marek Madej
Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola
Policjanci przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają o bezpieczeństwie, przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. Rozmawiają o tym jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia, jak być bezpiecznym na drodze do szkoły a także w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i w domu.

W tym tygodniu policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju oraz maluszki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju. Zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły, kontaktów z osobami obcymi.

Policjanci tłumaczyli również najmłodszym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze i rozdali najmłodszym odblaski.

JK

 

http://lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe