Zaskoczyli włamywacza

  • 24.09.2019, 14:46 (aktualizacja 24.09.2019, 15:28)
  • Marek Madej
Zaskoczyli włamywacza
Policjanci z Tarnogrodu zatrzymali dziś w nocy na gorącym uczynku sprawcę włamania. Mężczyzna po wyważeniu drzwi do sklepu przygotowywał łupy do wyniesienia. Policjanci całkowicie zaskoczyli włamywacza, który był zamaskowany. Na twarz miał naciągniętą koszulkę, a na głowie kaptur. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że mieszkaniec pow. przemyskiego jest objęty policyjnym dozorem i będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w Tarnogrodzie. Policjanci z miejscowego posterunku podczas patrolu terenu miasta około godziny 1:30 zauważyli, że ktoś chodzi po jednym ze sklepów spożywczych. Ostrożnie zbliżyli się do drzwi wejściowych i stwierdzili, że są wyważone. W pobliżu zauważyli leżący na ziemi łom. Natychmiast weszli do środka i zaskoczyli włamywacza, który pakował zrabowane łupy do torby. Mężczyzna był zamaskowany, miał naciągniętą na twarz koszulkę, a na głowie kaptur. Został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem i jest objęty policyjnym dozorem. Kompletnie zaskoczony włamywacz nie próbował uciekać i nie stawiał oporu.

Wstępnie straty wyrządzone przez mężczyznę zostały oszacowane na 7,5 tys. zł. 25-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zabezpieczyli też dostawczy samochód, którym 25-latek przyjechał do Tarnogrodu na włamanie. 

Wkrótce z zatrzymanym będą prowadzone dalsze czynności procesowe. Pomimo młodego wieku, 25-latek  będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Z uwagi na ten fakt, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

J.K.

 

http://lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe