NA URLOP Z MARIHUANĄ

  • 03.10.2019, 14:39 (aktualizacja 03.10.2019, 14:55)
  • Marek Madej
NA URLOP Z MARIHUANĄ
Policjanci ze Zwierzyńca w kontrolowanym fordzie odnaleźli środki odurzające, których posiadaczem był wypoczywający na Roztoczu 35-latek z powiatu tyskiego. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czujni policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu każdego dnia dbają o bezpieczeństwo zarówno w mieście jak i w gminie Zwierzyniec. Tak było również w miniony wtorek, kiedy patrolując miejscowość Obrocz postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Siedzący za kierownicą osobówki 35-latek z powiatu tyskiego był bardzo zaskoczony kontrolą. Nie potrafił ukryć przed policjantami swojego zdenerwowania co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Postanowili, więc sprawdzić zawartość bagażu 35-latka. Szybko wyszły na jaw powody zdenerwowania kierującego fordem. W bagażu mężczyzny policjanci odnaleźli bowiem woreczki foliowe z suszem roślinnym.

Odnaleziona substancja została zabezpieczona i przewieziona do komendy. Po badaniu narkotesterem okazało się, że był to susz konopi innych niż włókniste. Łącznie policjanci zabezpieczyli marihuanę w ilości, z której można byłoby wykonać blisko 20 porcji tego narkotyku.

Zatrzymany został także właściciel środków psychoaktywnych. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że w czasie prowadzenia pojazdu był trzeźwy, jednak z uwagi na podejrzenie, że mógł znajdować się pod działaniem substancji psychoaktywnych od 35-latka pobrano krew do badań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 35-latek usłyszał zarzuty posiadania nielegalnej substancji. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że na Roztocze przyjechał na urlop i aby wypoczynek był udany zabrał ze sobą marihuanę. Jak się okazało 35-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Posiadanie narkotyków jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

D.K-B.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe