POTRĄCENIE PIESZEGO

  • 08.10.2019, 11:43 (aktualizacja 08.10.2019, 12:12)
  • Marek Madej
POTRĄCENIE PIESZEGO
62-letni mężczyzna wszedł na jezdnię kilka metrów od przejścia dla pieszych. W ostatniej chwili zauważył go kierujący pojazdem marki Renault, jednak nie zdążył wyhamować. Auto uderzyło w pieszego, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy, natomiast stan trzeźwości pieszego wykaże przeprowadzone badanie krwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj po godzinie 18:30 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że w Łabuniach na drodze krajowej nr 17 doszło do potrącenia osoby pieszej. Na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że 29-latek z Zamościa kierując samochodem marki Renault potrącił pieszego, który kilka metrów za przejściem dla pieszych nagle wszedł na jezdnię. Kierujący widząc mężczyznę na drodze podjął próbę hamowania, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. Pieszy, 62-letni mieszkaniec gm. Łabunie z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy, natomiast od 62-latka pobrano krew do badań, ich wynik wykaże stan trzeźwości pieszego w chwili wypadku.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują o ostrożność na drodze. Osoby piesze zobowiązane są do korzystania z przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że próba przejścia przez jezdnie w miejscu do tego niewyznaczonym może mieć tragiczne skutki. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego są również odblaski, które niejednokrotnie już ratowały życie pieszego. Każdy z nas ma wpływ na swoje bezpieczeństwo. Nosząc odblaski i stosując się do przepisów ruchu drogowego zmniejszamy ryzyko wystąpienia wypadku.

D.K-B.

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe