"Miejsca w czasie" Piotra Tymochowicza w BWA Galerii Zamojskiej.

  • 18.10.2019, 09:46 (aktualizacja 18.10.2019, 10:31)
  • Marek Madej
"Miejsca w czasie" Piotra Tymochowicza w BWA Galerii Zamojskiej.
Wystawa „Miejsca w czasie” jest prezentacją dwóch cykli obrazów, które Piotr Tymochowicz maluje od dziesięciu lat. Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 25 października o godz.17.00 w BWA Galerii Zamojskiej.

Tematyka poruszana przez autora, to globalizacja współczesnego świata, docierająca także i na prowincję, do małych miast i lokalnych ojczyzn. Artystę interesuje zetknięcie się tradycyjnego świata poza cywilizacyjnymi centrami, gdzie czas płynął wolniej i panowały stałe systemy wartości, w zderzeniu ze współczesną kulturą masową z jej blichtrem oraz powierzchownością, która niszczy to, co stare, swojskie, dobrze rozpoznane. Co wybrać, by zachować pamięć własnych korzeni? Jakie jest dziedzictwo mojej małej ojczyzny? Oto pytania, które zdaje się zadawać artysta w swojej twórczości.

 

 Magdalena Ujma- Kurator wystawy

 

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe