„Biznes bez barier” w zamojskiej uczelni

  • 21.11.2019, 12:44 (aktualizacja 21.11.2019, 12:50)
  • Marek Madej
„Biznes bez barier” w zamojskiej uczelni
„Biznes bez barier” to hasło konferencji, która odbyła się dziś w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wiedza studentów spotkała się tu z wiedzą praktyków administracji.

 

Konferencja była częścią Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz obchodów 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wzięli w niej udział studenci, przedsiębiorcy i przedstawiciele urzędów. - Nasza uczelnia kształci młodych ludzi na kierunkach praktycznych, co wymaga współpracy z firmami i instytucjami, między innymi z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ta konferencja to dla studentów wgląd w praktykę, okazja do poszerzenia wiedzy – wyjaśnia cel wydarzenia rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski. Reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości zaprezentowali podczas konferencji kilka referatów na temat prowadzenia biznesu, elektronicznych usług administracji publicznej i ubezpieczeń społecznych.

Wykład o systemie ubezpieczeń społecznych i historii ZUS wygłosił także dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju dr hab. Zbigniew Wasąg, ponieważ konferencja wpisuje się w obchody 85-lecia powstania Zakładu. - Przy tej okazji wyróżniliśmy instytucje, które z nami na co dzień współpracują: przedstawicieli przedsiębiorców i nauki oraz urzędy – dodaje Zbigniew Wasąg. Wyróżnienia od ZUS otrzymali szefowie siedmiu zamojskich instytucji: Uczelni Państwowa im. Szymona Szymonowica, Urzędu Skarbowego, delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, zamojskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe