ZDERZENIE NA SKRZYŻOWANIU

  • 02.01.2020, 13:27 (aktualizacja 02.01.2020, 13:35)
  • Marek Madej
 ZDERZENIE NA SKRZYŻOWANIU
27-letni kierujący BMW lekceważąc znak ustąp pierwszeństwa przejazdu wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z kierującym pojazdem marki Renault. Po zdarzeniu trzy osoby trafiły do szpitala – kierujący oraz pasażerowie BMW. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o rozwagę na drodze.

W Nowy Rok ok. godziny 5.00 dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Sikorskiego. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 27-letni mieszkaniec gm. Sitno siedzący za kierownicą pojazdu m. BMW jadąc ul. Sikorskiego wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, po którym w tym czasie poruszał się 51-letni mieszkaniec Zamościa kierujący pojazdem marki Renault. Nieprzemyślany manewr 27-latka i zlekceważenie znaku drogowego mówiącego o konieczności ustąpienia pierwszeństwa doprowadził do zderzenia samochodów. Po tym pojazd m. Renault uderzył w kilka ustawionych w okolicach ronda znaków drogowych.

  Po zderzeniu samochodów załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła kierującego BMW i dwoje podróżujących z nim pasażerów. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w autach uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

   Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o rozwagę na drodze. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do znaków drogowych mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Pamiętając o tym każdy kierowca powinien postępować z rozwagą i rozsądkiem, tak aby każdy uczestnik ruchu mógł bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

D.K-B

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe