Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie zamojskim

  • 08.01.2020, 12:10 (aktualizacja 08.01.2020, 12:34)
  • Marek Madej
Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie zamojskim
Ponad 180 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym 160 kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Oto bilans wczorajszych wzmożonych działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie zamojskim.

Policjanci prowadzili wczoraj działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących poruszających się po drogach krajowych stanowiących główne ciągi komunikacyjne.
Policjanci z zamojskiej drogówki na drogach powiatu, a zwłaszcza na przebiegającej tamtędy drodze krajowej nr 17 realizowali założenia akcji, egzekwując od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W czasie wzmożonych działań mundurowi skontrolowali blisko 200 kierowców, ujawniając ponad 180 wykroczeń w ruchu drogowym. Zaobserwowane wykroczenia dotyczyły głównie zbyt szybkiej jazdy niedostosowanej do obowiązujących przepisów. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości dotyczyło aż 160 kierujących. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania.

Prowadzone analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego pokazują, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, w czasie których uczestnicy tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego też bardzo ważna jest jazda z prędkością zgodną z obowiązującymi przepisami oraz dostosowaną do panujących na drodze warunków. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że sytuacja na drodze jest dynamiczna i może bardzo szybko się zmieniać. Dla bezpieczeństwa własnego oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu kierowcy powinni dostosować styl i prędkość jazdy do swoich umiejętności, aby mieć pełną kontrolę nad samochodem i gdy zajdzie taka potrzeba - w porę zareagować.   

D.K.-B

http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe