FOTOWOLTAIKA U ZAMOJSKICH STRAŻAKÓW

  • 14.01.2020, 12:42 (aktualizacja 14.01.2020, 12:59)
  • Marek Madej
FOTOWOLTAIKA U ZAMOJSKICH STRAŻAKÓW
W listopadzie 2019r., na obiekcie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu została wykonana instalacja fotowoltaiczna zawierająca 125 paneli o łącznej mocy 40 kW. Obecnie instalacja ta już w pełni funkcjonuje, przynosząc oszczędności. Mając na uwadze zużycie energii liczymy, że zastosowanie rozwiązanie zmniejszy o połowę rachunki za energię elektryczną.

Łączny koszt przedsięwzięcia to kwota 138 900 zł. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 63 900 zł., pozostała kwota 75 000 zł to środki własne zamojskiej komendy.

Wypada zauważyć, że na przestrzeni ostatnich lat, w budynkach Komendy Miejskiej PSP w Zamościu (w tym JRG Zamość i JRG Szczebrzeszyn) zostało wykonanych wiele prac modernizacyjnych, mających na celu zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów. Do działań tych zaliczyć można:

- termomodernizacja wszystkich budynków połączona z ociepleniem ścian zewnętrznych i stropów,

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę bram garażowych w JRG Szczebrzeszyn,

- wymianę instalacji c.o. powiązaną z wymianą pieca na gazowy w JRG Szczebrzeszyn,

- zastosowanie na instalacji c.o. głowic termostatycznych, dostosowujących temperaturę w pomieszczeniach biurowych do godzin pracy,

- wykonanie nowych instalacji solarnych ciepłej wody użytkowej w Zamościu i Szczebrzeszynie,

- zastosowanie oświetlenia LED z zegarem astronomicznym do oświetlenia placów wewnętrznych i zewnętrznych w Zamościu i Szczebrzeszynie,

- wykonanie oświetlenia nocnego LED garaży w JRG Zamość i JRG Szczebrzeszyn.

Nadrzędnym celem wszystkich wymienionych działań było osiągniecie efektu ekologicznego w postaci zmniejszenia, redukcji emisji CO2 oraz zmniejszenie kosztów eksploatacji i zużycia energii elektrycznej. Zastosowane rozwiązania wydatnie zmniejszyły koszty utrzymania obiektów.

 

 

oficer prasowy

Komendy Miejskiej PSP w Zamościu

mł. bryg. Andrzej Szozda

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe