Dzień Babci i Dziadka w Arsenale

  • 15.01.2020, 11:40 (aktualizacja 15.01.2020, 11:53)
  • Marek Madej
  Dzień Babci i Dziadka w Arsenale
Już po raz piąty Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał organizuje Muzealny dzień Babci i Dziadka
Tegoroczne zajęcia prowadzone będą w oparciu o wystawę czasową "TSWL Zamość 1944-1995". Uczestnicy poznają historię i losy szkoły oraz jej uczniów i pracowników. W części praktycznej zajęć każdy będzie miał możliwość samodzielnie złożyć model samolotu.

Techniczna Szkoła Wojsk Lotniczych, powstała w 1944 i funkcjonująca do 1995 roku w zamojskich koszarach, na stałe zrosła się z krajobrazem miasta. Szare, lotnicze mundury były tu normalnym widokiem, a bez udziału reprezentacji szkoły lub jej orkiestry nie mogło się odbyć żadne ważniejsze wydarzenie w mieście i okolicach. Wykształciło się tu przeszło 134 tysiące techników lotniczych.
Wystawa ta ma za zadanie przypomnienie długiej historii TSWL, jej osiągnięć oraz związków z miastem, które z każdym rokiem coraz bardziej zacierają się w lokalnej pamięci. Liczymy też, że wieść o niej zachęci absolwentów szkoły by po latach odwiedzili Zamość i wspomnieli czasy swojej służby wojskowej.

 
Zapraszamy babcie i dziadków z wnukami 19 stycznia 2020 r. (niedziela) o godz. 11:00 do zamojskiego Arsenału.
? Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.
? Ilość miejsc ograniczona.
? Obowiązują wcześniejsze zapisy: ? tel. 606 845 759.
 
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe