Historia TSWL Zamość

  • 23.01.2020, 13:09 (aktualizacja 23.01.2020, 13:23)
  • Marek Madej
Historia TSWL Zamość
Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu Andrzej Urbański zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "TSWL Zamość 1944 - 1995", które odbędzie się 28 stycznia 2020 r. o godz. 13:00 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2.

Techniczna Szkoła Wojsk Lotniczych, powstała w 1944 i funkcjonująca do 1995 roku w zamojskich koszarach, na stałe zrosła się z krajobrazem miasta. Szare, lotnicze mundury były tu normalnym widokiem, a bez udziału reprezentacji szkoły lub jej orkiestry nie mogło się odbyć żadne ważniejsze wydarzenie w mieście i okolicach. Wykształciło się tu przeszło 134 tysiące techników lotniczych.
Wystawa ta ma za zadanie przypomnienie długiej historii TSWL, jej osiągnięć oraz związków z miastem, które z każdym rokiem coraz bardziej zacierają się w lokalnej pamięci. Liczymy też, że wieść o niej zachęci absolwentów szkoły by po latach odwiedzili Zamość i wspomnieli czasy swojej służby wojskowej.

 

Autor scenariusza wystawy:
Andrzej Maziarz

Eksponaty ze zbiorów:
Muzeum Zamojskiego w Zamościu,
Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał,
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie,
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie,
Kolekcji prywatnych.

 

materiał nadesłany

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe