ZDK i Stowarzyszenie Krok za Krokiem zapraszają na spektakl.

  • 27.02.2020, 12:58 (aktualizacja 27.02.2020, 13:09)
  • Marek Madej
ZDK i Stowarzyszenie Krok za Krokiem zapraszają na spektakl.
Teatr Teatroterapia Lubelska oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają również wszystkich darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia na spektakl teatralny z udziałem osób z niepełnosprawnościami, "Spowiedź w drewnie". Zostanie on wystawiony w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 17:00 w Zamojskim Domu Kultury.

Szanowni Przyjaciele,

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu pragnie szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom Zamojszczyzny. Bez ich zaangażowania nie byłoby możliwe ukończenie I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

Z tej okazji wraz z Parafią Katedralną organizujemy Mszę Świętą Dziękczynną, na którą Państwa wraz z uczniami serdecznie zapraszamy. Msza odbędzie się 28.02.2020 w Katedrze Zamojskiej o godz. 11:00

 

Stowarzyszenie „Krok za krokiem”, Teatr Teatroterapia Lubelska oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają również wszystkich darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia na spektakl teatralny z udziałem osób z niepełnosprawnościami, "Spowiedź w drewnie". Zostanie on wystawiony w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 17:00 w Zamojskim Domu Kultury.

Wstęp bezpłatny.

Kilka słów o spektaklu:
Sztuka “Spowiedź w drewnie” inspirowana życiem beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory jest testamentem reżyserskim Jana Wilkowskiego.
Głównym bohaterem jest świątkarz, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi. Półgodzinne przedstawienie genialnie pokazuje człowieka i jego dzieło, które obróciło się przeciw swemu twórcy. Koślawe, nieudane lub niedokończone figury świętych z wrzaskiem domagają się kary piekła dla świątkarza, aż Zbawiciel musi ich głośno przywołać do porządku. W końcu człowiek umiera przygnieciony swym dziełem: spadającymi z półek rzeźbami. Chrystus daje mu jednak rozgrzeszenie: On też jest niedostrugany i wie, że samemu Stwórcy świat nie do końca się udał.

Scenariusz: Jan Wilkowski
Reżyseria: Maria Pietrusza-Budzyńska i zespół terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina
Obsada: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe