Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 27.02.2020, 13:32 (aktualizacja 27.02.2020, 13:44)
  • Marek Madej
 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2020r.w Zamościu odbędzie się VIII Edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym Miasta Zamość jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, KS Agros Zamość. Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 jak i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Dystans rodzinny obligatoryjny dla wszystkich wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalka”. Trasa Biegu przebiegać będzie przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR. 250 uczestników zgłoszonych i zweryfikowanych na starcie otrzyma pakiety startowe (ilość pakietów ograniczona 250 szt.). Pozostałe osoby mają możliwość uczestnictwa w Biegu bez pakietu startowego.Zapisy tylko poprzez formularz elektroniczny do dnia 27.02.2020r.

Program wydarzenia:

9:30 11:30 Otwarcie Biura Zawodów (rejestracja uczestników, wydawanie pakietów startowych)/RecepcjaOSiR, ul. Królowej Jadwigi 8

.12:00 Start Biegu/ StadionOSiR

12:30 Dekoracja uczestników

Link do zapisów i regulaminu Biegu: http://osir.zamosc.pl/bieg-tropem-wilczym-zapisy/

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe