Granat przeciwpiechotny znaleziony na posesji

  • 12.05.2020, 20:56
  • Marek Madej
Granat przeciwpiechotny znaleziony na posesji
Na terenie działki letniskowej w Krasnobrodzie właściciel odnalazł granat pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. O nietypowym znalezisku powiadomił miejscowych policjantów, którzy zabezpieczają teren do czasu neutralizacji zagrożenia przez żołnierzy z patrolu saperskiego.
O nietypowym znalezisku policjanci z Krasnobrodu zostali powiadomieni wczoraj w godzinach popołudniowych. Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego wykonując wykopy na terenie swojej działki letniskowej w Krasnobrodzie natknął się na granat ręczny. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów.
Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli miejscowi policjanci. Zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych nietypowym znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Powiadomiono także patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który dzisiaj zajmie się neutralizacją niewybuchów.
Niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też samodzielnie rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

D.K-B
http://www.lubelska.policja.gov.pl
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe