Sezon motocyklowy w pełni

  • 04.07.2020, 12:28
  • Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl
Sezon motocyklowy w pełni http://www.lubelska.policja.gov.pl
Aby użytkownicy jednośladów oraz innych pojazdów poruszających się po naszych drogach byli bezpieczni, puławscy policjanci ruchu drogowego, na służbowych motocyklach patrolują drogi naszego powiatu, kontrolując kierowców łamiących przepisy.

Jak co roku podczas wakacji puławska drogówka dba o to, aby wszyscy użytkownicy dróg – kierowcy samochodów, piesi, rowerzyści i motocykliści byli bezpieczni. Wśród funkcjonariuszy patrolujących nasze drogi, są policjanci, którzy pełnią służbę na motocyklach. Spędzając całe dnie na drodze i widząc zachowania kierowców, tym bardziej apelują o ostrożność i więcej wyobraźni.

    Mundurowi na motocyklach przypominają, że najczęstszą przyczyną wypadków jest niezmiennie nadmierna prędkość. W przypadku motocyklistów zdarzenie drogowe jest tym bardziej niebezpieczne, że nie chroni ich karoseria samochodu. Przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek, motocyklista często przypłaca życiem. Na nierównej nawierzchni drogi wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Do tego często dochodzi brawura i brak wyobraźni. Dlatego nie warto ryzykować, traktując drogę publiczną jak tor wyścigowy. Bezpieczeństwo na drodze, najbardziej zależy od nas samych.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe