Niewybuch przy drodze

  • 21.10.2020, 21:55 (aktualizacja 21.10.2020, 22:02)
  • Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl
Niewybuch przy drodze http://www.lubelska.policja.gov.pl
Mieszkaniec Krasnobrodu odnalazł niewybuch w okolicach drogi gruntowej. O znalezisku powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu. Patrol saperski zneutralizował zagrożenie.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w okolicach drogi gruntowej w Krasnobrodzie odnaleziono niewybuch - pocisk artyleryjski. Pozostałość po II wojnie światowej odnalazł spacerujący tamtędy mieszkaniec tej miejscowości.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzając teren nie odnaleźli innych pocisków, a ten wcześniej odnaleziony zabrali do zniszczenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć, zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał i natychmiast powiadomić policjantów. 

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe