Patriotyzm jest w nas

  • 24.02.2021, 13:06 (aktualizacja 24.02.2021, 13:11)
  • Marek Madej
Patriotyzm jest w nas
W dniu 23.02.2021 młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zamościu spotkała się na kolejnych zajęciach Programu Wojewódzkiego „Patriotyzm jest w nas”.
 
Tym razem uczestnicy zastanawiali się nad swoim rodzinnym bohaterem , autorytetem. Każdy z nas w swoim życiu ma kogoś , na kim się wzoruje , kogo podziwia. Młodzi ludzie podczas zajęć dyskutowali nad cechami takiej osoby. W trakcie spotkania została przeprowadzona krótka ankieta w której uczestnicy wymienili między innymi: wiedzę, doświadczenie, charyzmę ,prawdomówność , empatię, wiarę w innych ludzi i ich możliwości, cierpliwość i bezstronność. W trakcie dyskusji młodzież wytypowała różne osoby które ich zdaniem są ich autorytetami, bohaterami. Były to osoby medialne( aktorzy, sportowcy, piosenkarze), koledzy, koleżanki, przyjaciele. Najczęściej typowanymi osobami do tytułu „autorytetu” byli rodzice .To oni nauczyli nas mówić , czytać, kochać i szanować innych. Dzięki nim wiemy co znaczy miłość , przyjazń, szacunek, zaufanie i wierność. Rodzice to nasz główny życiowy drogowskaz. Młodzież zwróciła również uwagę na osobę Papież Jana Pawła II. Był człowiekiem otwartym na każdego z nas .Ciepłym ,kochającym ludzi poliglotą. Też chciałbym być taki jak on.- powiedział jeden z uczestników.
Zajęcia przeprowadziła Marta Dmytryk Wychowawca OSiW w Zamościu
źródło: OHP Zamość
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe