Powiat Zamojski: Pożar budynku mieszkalnego w Obroczy

  • 04.03.2021, 09:37 (aktualizacja 04.03.2021, 09:39)
  • Marek Madej
Powiat Zamojski: Pożar budynku mieszkalnego w Obroczy
2 marca br., w miejscowości Obrocz, gmina Zwierzyniec doszło pożaru budynku mieszkalnego. Właściciel budynku przed przybyciem straży pożarnych podjął próbę gaszenia pożaru przy wykorzystaniu gaśnicy.

 

Po dojeździe strażacy stwierdzili, że z okien drewnianego budynku mieszkalnego wydobywał się dym. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na drewnianą konstrukcję pomieszczenia objętego pożarem. Jednocześnie druga rota ratowników sprawdziła pomieszczenia na poddaszu oraz dokonała przewietrzenia i oddymienia zadymionych pokoi. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyna tego pożaru był nieszczelny przewód dymowy. Spaleniu uległo: część podłogi oraz część ściany na zbliżeniu
z przewodem dymowym. Straty oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

W działaniach trwających niespełna 2 godziny wzięło udział 6 zastępów:
4 z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz 2 zastępy z OSP: Zwierzyniec i Kosobudy.

 

 

 

 

 

oficer prasowy

Komendy Miejskiej PSP
w Zamościu

 

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe