Podpisanie porozumienia AZ z ZUTW

  • 13.12.2021, 09:36
  • Marek Madej
Podpisanie porozumienia AZ z ZUTW
10 grudnia w rektoracie AZ odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Akademią Zamojską a Zamojskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Porozumienie podpisali: rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ i prezes Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Halina Caban, której towarzyszyła wiceprezes Grażyna Smyk.

- To dla nas bardzo ważne i historyczne wydarzenie, bowiem zawieramy porozumienie z pierwszym rektorem Uczelni, która jest spadkobierczynią historycznej Akademii Zamojskiej – powiedziała Halina Caban, prezes ZUTW. Na mocy porozumienia Akademia Zamojska otoczy Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku opieką merytoryczną i naukową. To jednak nie wszystko. - Udzielamy wsparcia na miarę naszych możliwości. Wykładowcy Akademii Zamojskiej prowadzą wykłady dla słuchaczy ZUTW. W przyszłości będziemy starali się wspólnie pozyskiwać granty z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dla sfinansowania realizacji różnego rodzaju projektów i przedsięwzięć. Ponadto, wyniki badań pracowników Akademii Zamojskiej będą udostępniane słuchaczom ZUTW. Mam nadzieję, że słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku staną się emisariuszami AZ w przestrzeni społecznej – powiedział rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Przypomnijmy, że rektor Uczelni wygłosił wykład pt. „Rola edukacji w życiu człowieka” podczas inauguracji nowego roku Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W grudniu wykład „Czy złość jest zła?” dla słuchaczy ZUTW przeprowadziła dr Halina Iwańczyk z Zakładu Pedagogiki AZ.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe