Ofiara śmiertelna pożaru w budynku mieszkalnym

  • 16.12.2021, 09:11
  • Marek Madej
Ofiara śmiertelna pożaru w budynku mieszkalnym
15 grudnia br., w miejscowości Latyczyn gm. Radecznica doszło do pożaru budynku mieszkalnego, w którym zginął 74 letni samotnie mieszkający mężczyzna.

Zgłoszenie o pożarze domu przekazano przed godz. 20. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz budynku może przebywać jego właściciel. Jako pierwsi na miejscu pożaru dojechali strażacy z OSP Latyczyn, którzy zastali budynek mieszkalny w całości objęty pożarem drewniana przegroda wraz z izolacją cieplną
i dachem uległa zawaleniu. P
rzez otwory okienne i drzwiowe wydobywały się płomienie. Dyspozytor Zakładu Energetycznego zdalnie odłączył zasilanie części miejscowości. Z uwagi na rozwiniętą fazę rozwoju pożaru strażacy nie mogli wejść do wnętrza budynku w celu odnalezienia właściciela. Po przybyciu kolejnych zastępów, podaniu kolejnych prądów wody i przygaszeniu pożaru, przeszukano palący się budynek, niestety w jednym z pomieszczeń odnaleziono zwęglone ciało mężczyzny. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru, oddymieniu budynku oraz oświetleniu terenu akcji na potrzeby działań grupy dochodzeniowo-śledczej. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru, z uwagi na ślady pożarowe mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja przy wsparciu biegłego z zakresu pożarnictwa. Spaleniu uległ w całości budynek drewniany.  Straty oszacowano na kwotę 50 tys. zł. Strażacy
w trakcie prowadzonych działań napotkali na utrudnienia w postaci: wąska, błotnista polna droga w nierównym terenie, konieczność dowożenia wody z hydrantu oddalonego  na ok. 2 km.
Zużyto około 25 m3 wody.

W działaniach trwających ponad 6 godziny wzięło udział 6 zastępów gaśniczych 2 z JRG Szczebrzeszyn oraz zastępy z OSP: Latyczyn, Radecznica (x 2), Zaburze.

Foto: zasoby KM PSP.

 

 

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe