Nowe pojazdy dla straży

  • 17.12.2021, 08:19
  • Marek Madej
Nowe pojazdy dla straży
16 grudnia br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu ks. kan. Andrzej Chmaj dokonał poświęcenia nowo zakupionych pojazdów pożarniczych dla Komendy Miejskiej PSP w Zamościu tj. samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo oraz samochód operacyjny Toyota Proace.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo został zakupiony za kwotę niespełna 768 tys. zł. Dzięki dotacjom w łącznej kwocie 330 tys. zł., przekazanym przez jednostki samorządu terytorialnego tj. Miasto Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Miasta
i Gminy: Krasnobród i Szczebrzeszyn oraz przychylności Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, możliwy był montaż finansowy i zakup przedmiotowego pojazdu. Pozostała kwota: ponad 331  tys. zł., pochodziła z budżetu państwa, 65 tys. zł z funduszu ubezpieczeniowego KG PSP, niespełna 42 tys. z funduszu zapobiegania przeciwko COVID. Pojazd jest już wprowadzony do podziału bojowego i z uwagi na swoje gabaryty będzie wykorzystywany do działań ratowniczo gaśniczych – szczególnie na terenie miasta, często na  wąskich zastawionych ulicach.  

Samochód operacyjny Toyota Proace typu minivan został zakupiony za kwotę ponad 156 tys. z funduszu zapobiegania przeciwko COVID. Pojazd będzie wykorzystywany miedzy innymi do przewozu lekarza koronera na miejsce zdarzenia.

Podczas uroczystej zbiórki przekazano dotychczasowy pierwszy wyjazdowy samochód ratowniczo-gaśniczy Star Man Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Husińskiej. Pomimo 19 lat służby pojazd jest w pełni sprawny i jeszcze wiele lat posłuży strażakom, podnosząc poziom zabezpieczenia operacyjnego gminy Krasnobród.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, które okazały wsparcie finansowe przy  zakupie samochodów pożarniczych dla zamojskiej komendy.

W uroczystościach udział wzięli: st. bryg. Szczepan Goławski zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie, Andrzej Wnuk, prezydent miasta, Stanisław Grześko, starosta zamojski, Kazimierz Misztal burmistrz Krasnobrodu, dh Kazimierz Mielnicki prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamościu.  

 

 

                       

 

       oficer prasowy

     Komendy Miejskiej PSP                                                                                                                                                 

Marek Madej

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe