Orszak Trzech Króli - trasa

  • 03.01.2022, 17:01
  • Marek Madej
Orszak Trzech Króli - trasa
VIII edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Na czas trwania przemarszu ulicami miasta będą niewielkie utrudnia w ruchu pojazdów. Ulice, po których będzie przemieszczał się Orszak.

 

Będą wyłączone z ruchu pojazdów. Do kierowców apelujemy, aby nie 
parkowali swoich pojazdów na trasie Orszaku (szczególnie na ul. Pereca,
Zamkowej, Szczebrzeskiej – przy Katedrze) oraz stosowali się do poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem. 
 

Ruch drogowy będzie kierowany przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. Służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku.

 

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku  jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te,  które przygotuje i zaakceptuje organizator.

 

Zabezpieczenie opieki medycznej - karetka pogotowia wraz z ratownikiem od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Zwiastowania NMP pod opieką Ojców Franciszkanów w Zamościu,  natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników.

 

Bezpłatne toalety- kabiny Toi Toi będą zabezpieczone przy I LO, od ul. Akademickiej.

 

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus rozpocznie się wspólny śpiew kolęd, które poprowadzi Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio,  a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Królewskiego Szczodraka”.

 

Wśród 120 kg. słodkich Szczodraków Zamojskich wykonanych i hermetycznie pakowanych przez Cukiernię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej znajdą się 2 „Królewskie Szczodraki” z nadzieniem z kapusty.

Osobom, które będą miały szczęście i trafią na takie ciasto przysługiwał będzie od Orszaku do Gali Orszaku Trzech Króli przywilej bycia królem czy królową.

Na scenie Rynku Wielkiego Trzej Królowie uhonorują 2 szczęśliwców przygotowanymi na konkurs koronami.

 

Ponadto tradycyjnie już Trzej Królowie częstować będą uczestników Orszaku cukierkami, a Panie z KGW Gminy Zamość gorącą herbatą.

 

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.

 

 Prosimy o dostosowanie się do przepisów i komunikatów organizatorów.

 

 

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe