Studia, które zapewniają zatrudnienie

  • 17.02.2022, 20:56
  • Marek Madej
Studia, które zapewniają zatrudnienie
Informatyka, logistyka oraz mechanika i budowa maszyn – to najbardziej topowe kierunki studiów, których absolwenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Tak wynika z danych systemu ELA – Ekonomicznych Losów Absolwentów.

Portal pulshr.pl przedstawił listę kierunków, których ukończenie daje największe szanse szybkiego znalezienia pracy i rozpoczęcia kariery. Portal oparł swój ranking na systemie Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), który bada losy absolwentów uczelni wyższych przez pięć lat od ukończenia przez nich studiów. W ścisłym podium tego rankingu znalazły się: informatyka, logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Wszystkie trzy topowe kierunki znajdują się w ofercie studiów Akademii Zamojskiej.

- Badania prowadzone już od około siedmiu lat wśród przedsiębiorców wskazują, że wymienione trzy zawody są przez nich najbardziej poszukiwane w procesie rekrutacji pracowników. Stąd prowadziliśmy planowe działania w zakresie utworzenia i rozwoju kierunków nauczania: mechanika i budowa maszyn, logistyka i informatyka. Utworzyliśmy nawet w Akademii jeden wspólny Instytut Techniczno-Informatyczny, który skupia te trzy prestiżowe kierunki. No cóż,  można pięknie prawić na różne tematy, ale tak konkretnie w życiu gospodarczym trzeba coś wyprodukować, umieć to przetransportować i dostarczyć do klienta na czas, opracować narzędzia informatyczne wspomagające powyższe procesy. Te działania dają konkretny zysk przedsiębiorcom, a zatem i takich specjalistów oni pożądają. Cieszymy się, że tego właśnie uczymy i to bardzo praktycznie na naszych kierunkach. Pozostaje tylko zachęcić do studiowania, a na koniec tego procesu nasi studenci na pewno zdobędą atrakcyjną i dobrze płatną pracę. Będą się w niej zawsze spełniać i czerpać z niej zadowolenie - mówi dr hab. inż. Rafał Longwic, dyrektor Instytutu Techniczno- Informatycznego Akademii Zamojskiej i kierownik Zakładu Logistyki AZ.

Studia na kierunku informatyka w Akademii Zamojskiej trwają 3 lata i kończą się uzyskanie tytułu licencjata. Studia na kierunkach logistyka oraz mechanika i budowa maszyn w AZ trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe