„Laboratoria Przyszłości” w zamojskich szkołach

  • 23.02.2022, 11:59
  • Marek Madej
„Laboratoria Przyszłości” w zamojskich szkołach
W Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego przekazano dyrektorom naszych szkół podstawowych symboliczne czeki na kwoty, które szkoły prowadzone przez Miasto Zamość otrzymały w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Czeki wręczyli: Poseł Tomasz Zieliński, Prezydent Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz oraz Monika Żur dyrektor zamojskiej Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe w wysokości 1 373 100,00 zł , dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoły zakupiły sprzęt, wyposażenie i pomoce m.in. do pracowni informatycznych (robotyka), chemicznych, zajęć praktycznych, gastronomicznych.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe