Zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy

  • 28.02.2022, 11:48
  • Marek Madej
W sobotę 26 lutego br., nadbryg. Andrzej Bartkowiak komendant główny PSP ogłosił w całym kraju zbiórkę sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy.

Na terenie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu został utworzony punkt dystrybucji podarowanego sprzętu z terenu 8 województw tj.: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie, mazowieckie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, lubelskie. Kolejny taki punkt dystrybucyjny zorganizowano w Rzeszowie. Zamojska komenda, prowadzi intensywne działania logistyczne w tym zakresie, do koordynacji  działań z Ukrainy wydelegowano 4 strażaków koordynatorów. 

Zbierany w ciągu ostatnich dwóch dni sprzęt pożarniczy to miedzy innymi: hełmy, węże pożarnicze, prądownice, ubrania i buty specjalne, torby medyczne, pompy, agregaty prądotwórcze.

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe