Podpalacz budynku zamojskiego sanepidu oraz punktu szczepień został zatrzymany

  • 28.02.2022, 19:00
  • Marek Madej
Podpalacz budynku zamojskiego sanepidu oraz punktu szczepień został zatrzymany
Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu oraz mobilnego punkt szczepień! Zatrzymany to 42-letni mieszkaniec gminy Nielisz, który od czasu podpalenia budynków przebywał na terenie Szwajcarii. Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo usłyszał zarzuty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu doszło na początku sierpnia ub.r. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały wówczas jak mężczyzna w nocy przyjechał rowerem pod punkt szczepień mieszczący w centrum Zamościa. Podłożył ogień za pomocą łatwopalnej substancji i odjechał. Tej samej nocy w podobny sposób podpalił także budynek sanepidu przy ul. Peowiaków w Zamościu.

Tuż po tych wydarzeniach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki powołał grupę śledczą, której zadaniem było ustalenia i zatrzymanie sprawcy. W jej skład weszli policjanci z pionów kryminalnych komendy wojewódzkiej jak i KMP w Zamościu. Szereg czynności procesowych doprowadził do wytypowania sprawcy. Wcześniej policjanci powiązali podpalenia budynków ze zniszczeniem w podobny sposób wież telekomunikacyjnych na terenie gminy Nielisz w 2020 roku.

Sprawca po zdarzeniach z sierpnia ub. r. wyjechał z kraju i przebywał w Szwajcarii. Został zatrzymany gdy przekroczył granicę i zmierzał w kierunku miejsca zamieszkania. Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie usłyszał zarzuty. Zostanie skierowany również wniosek o tymczasowy areszt. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

 

źródło: KWP w Lublinie

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe