Trzeci pociąg z uchodźcami dotarł do Zamościa

  • 10.03.2022, 23:47 (aktualizacja 10.03.2022, 23:57)
  • Marek Madej
 Trzeci pociąg z uchodźcami dotarł do Zamościa
W nocy 9 marca br., do stacji kolejowej Zamość Bortatycze dotarł pociąg z grupą ponad 2370 uchodźców ukraińskich, głownie matek z dziećmi oraz osobami starszymi.

 
 Do działań związanych z transportem osób do punktu recepcyjnego w Zamościu zostali zaangażowani zamojscy strażacy z ochotniczych straży pożarnych powiatu zamojskiego oraz KM PSP w Zamościu. Łącznie 18 pojazdami pożarniczymi typu bus strażacy przewieźli ponad 340 osób. Do przedsięwzięcia zaangażowanych było także kilkanaście autokarów oraz pociąg. W celu usprawnienia dalekobieżnego ruchu autobusów do przewozu uchodźców z terenu naszego województwa, Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie  zorganizowała w Sitańcu mobilny punkt dyspozycyjny. Funkcjonowanie tego punktu w znacznym stopniu wpłynęło na usprawnienie przemieszczanie się uchodźców w głąb kraju. Od 11.03. punkt ten będzie  obsługiwał także przewozy uchodźców do Niemiec.

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe