II LO świętuje

  • 07.10.2016, 17:24
  • red.
ii_lo_swietuje.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej istnieje już 100 lat. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w czwartek 6 października.

Oficjalne obchody 100-lecia szkoły zaplanowane są na 7 i 8 października, ale już w wigilię głównych uroczystości uczniowie i pracownicy "drugiego ogólniaka" spotkali się Zamojskim Domu Kultury, gdzie rozpoczęli świętowanie. Odbyła się tam część artystyczna w wykonaniu uczniów, było jubileuszowe przemówienie pani dyrektor i wręczenie wyróżnień zasłużonym nauczycielom.

W piątek uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą celebrowaną przez biskupa Mariana Rojka w intencji absolwentów, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Potem w Zamojskim Domu Kultury miały miejsce oficjalne uroczystości: spektakl w wykonaniu uczniów i absolwentów, przemówienia oraz wręczenie odznaczeń i medali.

Po południu uroczystości przeniosły się na teren szkoły: został posadzony jubileuszowy dąb i odsłonięto pamiątkowe tablice – jedną poświęconą pierwszej dyrektor szkoły, Wandzie Madlerowej, a drugą upamiętniającą 100-lecie placówki.

Na godzinę 18 zaplanowany jest jubileuszowy koncert zatytułowany "Absolwenci i uczniowie II LO – mieszkańcom Zamościa". Sobota, czyli II dzień jubileuszu ma mieć bardziej osobisty charakter: na grobach nauczycieli i pracowników będą złożone kwiaty, a w szkolnych salach spotkają się absolwenci szkoły. Wieczorem będzie Bal Absolwenta.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe