Księżniczka Mleka w Zamościu

  • 19.10.2016, 17:56
  • red.
ksiezniczka_mleka_w_zamosciu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W środę 18 października Zamość odwiedziła Księżniczka Mleka – to w ramach akcji promującej picie mleka przez najmłodszych.

Impreza odbyła się w ramach projektu "Królowa mleka", który od trzech lat w Polsce organizowany jest przez Fundację Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS. Fundacja co roku wspiera wybory Królowej i dwóch Księżniczek Mleka. W tym roku jedną z księżniczek została Joanna Pyś z Zamościa – studentka technologii żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W środę odwiedziła ona Szkołę Podstawową nr 7, której jest absolwentką.

Księżniczka poprowadziła zabawy i konkursy dla dzieci, a przy tym przekazała dużą porcję wiedzy na temat mleka i zdrowego odżywiania. Wyjątkową atrakcją było dojenie krowy. I choć wymiona były sztuczne, to i tak dzieci były zachwycone.

Zwycięska klasa otrzymała bon na uczestnictwo w pożytecznym wydarzeniu edukacyjnym. Program finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Mleka.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe